Сортировать по: Отображать на странице:

Для французьких підлітків віком від 11 до 17 років такі слова як «лазер», «Аріан» і «Пастер» в порядку убування викликають самі звичні асоціації з наукою, причому вони далеко випереджають такі слова, як «пересадка органів», «дитина в пробірці »,« атом »і« великий адронний коллайдер ». Але чи гідний подиву цей хіт-парад, витягнутий з анкети «Молодь і наука», результати якої опублікували нещодавно дослідники Данієль Бой і Ганна Мюксель?

  «Знання слова лазер, вочевидь, пояснюється його широким (уявним або дійсним) використанням в дитячих іграх, а також тим, що воно часто повторюється в кіно, по телебаченню і в коміксах», - пишуть Данієль Бой і Ганна Мюксель. Слово «Аріан» відомо дітям з повсякденного інформації про запуски цієї ракети завдяки пресі і телебаченню. Що стосується Пастера, то це пов'язано з особливою роллю школи в поширенні деяких символів з історії науки: він є для французів зразком вченого, облагодіяв людство,  такий же, як для шотландців і всієї Великобританії є першовідкривач пеніциліну А. Флемінг.

Що ж таке наука в уявленні підлітків 11-17 років? Звичайно, це фізика, медицина, біологія, а для більш старших - математика. Зате вони рішуче виключають з області науки політику (90 відсотків), гороскопи (60 відсотків) і ... історію (77 відсотків)!

Життя тварин, будову людського тіла і медичні відкриття - ці питання цікавлять дітей найбільше, за ними в порядку убування ідуть дослідження космосу, історія розвитку людини, небо, зірки і Всесвіт, доісторичні тварини і люди, географія, інформатика та програмування, вулкани, історія землі, геологія. Вибір залежить від віку і статі опитаних дітей. Дівчатка більше цікавляться тваринами, будовою людського тіла, відкриттями медицини, а хлопчики віддають перевагу дослідженням космосу і техніці в цілому.

Як же діти задовільняють свою пристрасну цікавість до наук? Вони читають науково фантастичні книги і комікси, наукові статті та книги і, звичайно, дивляться телевізор.

Звичайно, купити підручник або книгу дитині нескладно. Школа також повинна прищеплювати дітям повагу до друкованих матеріалів, які розвивають книгам.

В цілому 54 відсотки підлітків визнають провідну роль школи в придбанні основ наукових знань, але багато з них вважають за краще слухати, як розповідають про науку по телебаченню.

З віком падає цікавість до наукових дисциплін: наприклад, на питання про фізику відповіли, що дуже цікавляться нею, 40 відсотків 11-12 річних дітей, і лише 27 відсотків 15-17 річних.

Яким чином можна пояснити цю тривожну тенденцію і переконатися, що вона існує? Перш за все, слід з'ясувати, чи збігається вона із зниженням рівня реальних знань.

«Єдиний надійний метод - це простежити за великим числом дітей, які перебувають у різному віці протягом достатньої кількості років з періодичним з'ясуванням їх думок, знань, культурних навичок», - вважає Даніель Бой.

Головна
Каталог
Про нас
Умови
Контакти
Реєстрація
Київ
(044) 383-40-57, (098) 612-76-75